Hangi Marka Tablet Almalıyım?

Son dönemde tablet pc’ler çok amaçlı kullanılabilmeleri, daha uzun pil ömrüne sahip olmaları nedeniyle dizüstü bilgisayarlardan daha fazla tercih edilir duruma geldi.

Yoğun iş hayatı içerisinde insanlar artık tüm günü bilgisayar başında geçirmektedir. Eve geldikten sonra ise yine kişiler işleri ve diğer aktiviteler için pc başına geçen kullanıcılar için rahat bir koltukta uzanıp tüm bu işlemleri halletmelerinden daha güzel bir şey yoktur. İşte bu tip kullanıcılar için ideal olan tablet pc’ler çok kısa süre içerisinde beklide dizüstü ve masaüstü bilgisayarların yerini alacaktır.

Samsung Galaxy Tablet

Bu yazımızda tablet pc hangisi daha iyi, tablet pc almak istiyorum, hangi marka tablet almalıyım gibi sık sorulan sorular hakkında bilgiler sunacağız.

Tablet pc almak istiyorum

Oturduğunuz yerden rahat bir şekilde sörf yapmak ve tüm işlemlerinizi halletmek istiyorsanız siz, tablet pcyi tercih etmelisiniz. Hiçbir çaba sarf etmeden oturduğunuz yerden e postalarınızı okuyabilir, sosyal paylaşım sitelerini gezebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Tabletlerde yer alan uzun ömürlü piller ve çok yönlü kullanım imkanı ile dilediğiniz yere taşımanız mümkündür.

Tablet pc’leri bir anlamda büyük mobil cihazlar olarak da tanımlamak mümkündür. Ayrıca 3g içeren modeller sayesinde tabletler ile görüntülü konuşma yapmak da mümkündür.

Eğer sizde tüm bu ihtiyaçları hissediyorsanız tablet pc almak istiyorum diyorsunuzdur.

Tablet pc hangisi daha iyi, hangi marka tablet almalıyım?

Piyasa’da en sık adını duyacağınız tablet tabiî ki Ipad’dir. Ancak sadece marka tutkusu değil aynı zamanda daha fazla özellik ve kullanım rahatlığı arayanlara farklı önerilerimizde bulunmakta.

Samsung Galaxy Tab 10,1: Samsung Galaxy Tab 10,1, Android 3.2 Honeycomb işletim sistemine sahiptir. 1280×800 AMOLED ekranı, 8 MP’lik arka kamerası, 2 MP’lik ön kamerası ve 1GHz çift çekirdek NvidiaTegra 2 işlemcisi ile iyi bir seçim olabilir.

BlackBerry Playbook: Bu cihazda QNX adı verilen bir yazılım kullanılmaktadır. 3MP ön kamera ve arkada 5 MP’lik bir kamera bulunmaktadır. 1024×600 TFT ekran ve 1GHz çift çekirdek işlemcisi bulunan Playbook, 16/32/64 gb lık hafıza seçeneklerine sahip.

HTC Flyer: HTC flyer modelinde Android Gingerbread yazılımı yer almakta. 1024×600 piksel TFT ekranı, 5MP arka ve 3MP ön kamerası ile dikkat çeken flyer, 16/32 gb hafıza seçeneklerine sahip. 1.5GHz tek çekirdek işletim sistemi bulunan flyer’ın cebe sığan büyüklüğü nedeniyle tercih edilmesi mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir