Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Uygulamaları Hakkında

Samsung Galaxy S3’ten sonra merakla beklenen Samsung Galaxy S4 tanıtıldı. Samsung Galaxy S4’ün Nisan sonu gibi Amerika’da piyasaya sunulacağı bildirilirken Türkiye’ye ne zaman geleceği de merakla bekleniyor. Şuan için Türkiye’ye ne zaman geleceği net olarak belli değil fakat Amerika’da piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra da Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Uygulamaları

Tasarım ve ağırlık  

Görüntü ve çerçeve olarak Samsung S3 ü benzeyen Samsung S4 daha geniş bir ekrana sahip fakat boyutunda bir değişiklik yok çok ince ve çok hafif bir tasarıma sahip inceliği 7.9 mm, ağırlığı 130 gram

Samsung Galaxy S4’ün kamerası kaç MP?

Önde ve arkada olmak üzere iki kamera bulunuyor. Ön kamerası  2 MP, arka kamerası ise 13 MP. Dual Mode özelliği ile ön ve arka kamerası her iki kamera video ve fotoğraf çekerken aynı anda çalışabiliyor. Drama özelliği ile de 100 fotoğraf karesini 4 saniyede yakalayabiliyor.

Ekran ve Görüntü

Ekran çözünürlülüğü 1080×1920, büyüklüğü 5 inç çizilmelere karşı dayanıklı Super AMOLED ekranı var. Piksel yoğunluğu artırılmış, piksel başına 441 ppi

Hafıza

Telefonun hafızası 16 GB, 32 GB ve 64 GB seçeneklerle sunulacak micro sd kartla hafızasını yükseltebiliyorsunuz.

Samsun Galaxy S4 ün 2 Gb Ram’i bulunuyor.

İşlemci

Samsung’un 8 çekirdekli Exynos işlemcisi bulunuyor. 4 yerleşik ve 4 de sanal olmak üzere 8 çekirdekten oluşan işlemci 1.9 GHz işlemci hızında çalışıyor.

İşletim Sistemi

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi bulunmaktadır.

Group Play Uygulaması

Group Play uygulaması ile arkadaşlarınız ile oyun oynayabiliyor. Müziklerinizi paylaşabiliyorsunuz.

S Health

Samsung S4 de sağlık uygulaması da bulunuyor. Yediğiniz yiyeceklerin kalorisi, adım sayacı, kalori sayacı, ne kadar kalori yakıldığı, ne kadar spor yapıldığı hakkında bilgi sahibi oluyor ve saklayabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S4 akıllı telefonu sesle yönetebiliyorsunuz.

Air View ve Air Gesture Özelliği

Samsung Galaxy s4 ün dikkati çeken bir özelliği de air view özelliği ekrana dokunmadan hareketlerimizi algılayabiliyor olması, ekrana elinizi yaklaştırdığınızda elinizin yaklaştığını algılarak o noktadaki haberi açabiliyor, sayfayı değiştirebiliyorsunuz. Elleriniz kirli olduğunda bu özellik çok işinize yarayacaktır. Örneğin resim galerisindeki fotoğrafları elinizi hareket ettirerek değiştirebilirsiniz. Ayrıca Air Call Accept özelliği sayesinde ekrana karşı elinizi dalglandırdığınızda gelen aramayı kabul edebiliyorsunuz.

Smart Scroll ve Smart Pause

Akıllı göz takip sistemi Smart Scroll işlevi sayesinde göz hareketlerinizi algılayarak bir sonraki fotoğrafa geçme, sayfa değiştirme özelliği bulunuyor. Örneğin bir sayfa açtınız herhangi bir dokunmaya gerek kalmadan okurken sayfanın altına geldiğinizde sayfa kaydırılmış oluyor. Smart Pause ise bir yazı okurken uyudunuz Samsung Galaxy S4 sizin gözlerinizin kapandığını anlayarak kendini kapatıyor.

S Translate

9 dil desteğine sahip Samsung, Galaxy S4 modelinin önemli bir özelliği de telefonu çevirmen gibi kullanmak örneğin Çince konuşan biri ile karşılaştınız. Sizde ingilizce biliyorsunuz Samsung S4’ün bu özelliği ile sesli olarak anlaşabiliyorsunuz. Fakat bu özellik Türkçe olarak kullanılamıyor.

Story Album

Bu özellik sayesinde çektiğiniz fotoğraflardan yer ve zamana göre albümler oluşturabiliyorsunuz.

Dahili bir infrared alıcısı var uzaktan kumanda olarak kullanılabiliniyor. Mail uygulaması da çok başarılı mailin üzerine parmağınız tuttuğunuzda bir kutu açılıyor ve buradan maili görebiliyoruz.

Telefonun değiştirilebilen bir pili var. Pil 2600 mAh’lik batarya gücünde

Samsung Galaxy S4 Türkiyeye ne zaman gelir? 

Samsung Galaxy S4 ün Türkiye’ye ne zaman geleceği sorusunun cevabı merakla bekleniyor. 2013  Nisan ayı sonu gibi Amerika’da piyasaya sunulmasından kısa bir süre Türkiye’de kullanıcılarla buluşacağını düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir